طراحی کابینت کلاسیک یا ممبران معماران کارینا

چگونه سبک طراحی کلاسیک ومدرن رو بشناسیم؟

با ما باشید تا درباره دکوراسیون داخلی و سبکهای کلاسیک و مدرن بیشتر بدانیم.

لطفا مطالب این مقاله را از دست ندهید

 

 

هنر شامل سبک می باشد و گره خورده در چیزی که فرهنگ و پیشنه ی یک ملت یا انسانهاست.

 

 

 

 

بیایم در مورد دکوراسیون داخلی مطالبی رو باهم یادآوری کنیم.

دکوراسیون داخلی عبارت است از : طراحی هماهنگ و هنرمندانه برای به جلوه دراوردن رنگها .مبلمان و سایر لوازم در یک اتاق یا ساختمان میباشد طراحی دکوراسیون در جهت ایجاد زیبایی و سرزندگی در فضا و انطباق  محیط  با روحیه افراد بکار برده میشود.

مفهوم زیبایی در طول اعصار گوناگون دارای تفاوتهایی میباشد.همین تفاوت در سلیقه زیباشناسانه و و روحیات انسانهاست که نمونه های متنوعی از آراستن فضاهای زندگی ایجاد نموده است که به عنوان سبک از آن نام می بریم.

در هنگام ورود به هر فضای تازه ای احساسی که به ما دست میدهد حاصل دریافت حواس ما از محیط استو به تجربیات گذشته ما وابسته است.

 

 

 

چگونه سبک طراحی کلاسیک ومدرن رو بشناسیم؟.

 

 

بیاییم احساسهای خودمان را به سبک کلاسیک و مدرن تجربه کنیم.

با سبک شناسی یاد میگیریم که چطور فضا را کلاسیک کنیم و چطور مبل کلاسیک را با فضای مدرن استفاده کنیم و در سبک مدرن یاد میگیریم که چه مبلمانی در فضای امروزی باید استفاده کنیم و چطور مبلمان کلاسیک را در کنار مدرن چیدمان کنیم و برعکس

قوانین سبک کلاسیک:

قانونهای سبک کلاسیک بیشترازمدرن میباشد.سبک کلاسیک اصولا هنر قانونهاست و در این مورد هنر شرق هنر سختگیری است به دلیل قوانین ثابت و محکمتری که دارد شما به راحتی میتوانید به سبک کلاسیک اعتماد کنید و دکوراسیون داخلی خود را به آن بسپارید و از نتیجه کار کاملا راضی باشید.

 

 

 

این سبک گرما و حس راحت روزهای کودکی را به یادمان خواهد آورد زیباییهای سبک کلاسیک در معماری داخلی شامل دیوارهای گچبری شده  مبلمانهای آنتیک  وسیله های دکوری چوبی حکاکی شده سقفهای بلند  پردههای فاخر با پارچههای گلدار چاپی رنگهای کرم و قهوه ای طلایی و سفید وقتی درکنارهم قرار میگیرند فضایی پر از آرامش به سبک کلاسیک را برای ما پدید میآورند فضایی که سرشار از اصالت و لایه های تاریخیست و حس و حال قدیمی را به ما منتقل میکند و باعث میشود ما از بودن در آن فضا لذت ببریم.

 

 

 

 

در سبک کلاسیک مبل های بزرگ را در دو صورت میتوان استفاده کرد

۱-ارتفاع فضا بیشتر از ۳ متر باشد

۲- فضا خیلی بزرگ باشد

 

 

 

 

 

سبک طراحی داخلی مدرن

در اصل در سال ۱۹۱۹ توسط گروهی از طراحان اروپایی مکتب «باوهاوس» آلمان آغاز شد.

فلسفه باوهاوس بطور خلاصه بکارگرفتن ترکیبی از «فرم» و «عملکرد» در هر نوع طراحی است.

 

در سبک مدرن از خطوط ساده و بی پیرایه استفاده می شود و تاکید آن بر عملکرد گرایی و اجتناب از تزیینات زیاد و حذف عناصر تزیینی غیر ضروری است که در بسیاری از سبک ها دیده می شود. به عقیده برخی افراد، سبک مدرن بیش از حد ساده، سرد و یا خشن است. اما اگر به خوبی برنامه ریزی و اجرا شود، حس آرامش و سادگی را به خانه شما می آورد.
سبک مدرن با نهایت بهره گیری از فضا و استفاده از ترفندهایی برای بزرگتر نشان دادن فضاها، برای آپارتمان ها و فضاهای کوچک بسیار مناسب است. بافت های مینیمالیستی، فرم های هندسی جسورانه، استفاده از یک رنگ ملون در کنار رنگ های خنثی، و ترکیب بندی های نامتقارن از شاخصه های اصلی این سبک است.

 

 

 

در طراحی مدرنیته هیچ لزومی به در اختیار داشتن فضای بسیار بزرگ نیست. طراحی مدرن با سادگی در هم آمیخته است. هدف از این طراحی ایجاد فضای ساده و خلوت و درعین حال زیبا و کارامد میباشد.

 

کف پوش در طراحی مدرن باسد تا جای ممکن ساده و تک رنگ باشد.

 

چیدمان لوازم در فضای در دست ما در سبک مدرن بسیار اهمیت دارد .

چگونه سبک طراحی کلاسیک ومدرن رو بشناسیم؟.

اگر از فرش استفاده میکنیم باید فرش های تک رنگ و یا با تعداد رنگ کم باشد و لازم نیست این فرش آنقدر بزرگ باشد که کل فضا را بپوشاند

 

 

 

 

تلفیق سبک کلاسیک ومدرن

دو سبک کلاسیک ومدرن را با رنگ ها، بافت ها و اشکال همسان با هم ترکیب کنید و زمانی که سبک ها را با هم ترکیب می کنید با خلق هارمونی یا تضاد به ایجاد تفاوت هایی ظریف بپردازید.

 

برای دکوراسیون تلفیقی سه رنگ اصلی انتخاب کنید. می توان از رنگ های متضاداستفاده کرد یا رنگ هایی را به کار برد که با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

 

برای مثال سه رنگ مشکی، بنفش و قرمز در عین تضادی که با هم دارند کنار هم بسیار زیبا جلوه خواهند کرد، در حالی که سه رنگ قهوه ای سوخته، نارنجی و دارچینی سه رنگ هماهنگ با هم هستند که به خوبی نیز همدیگر را کامل می کنند.

 

اگر طرفدار کنتراست یا تضاد در دکوراسیون تلفیقی خانه هستید، باید انتخابی مانند انتخاب اول داشته باشید و اگر تمایل به ایجاد هارمونی در دکوراسیون دارید، انتخابی مانند حالت دوم برای شما مناسب تر است. رنگ هریک از قطعات و عناصر دکوراسیون خواه آن عنصر مدرن باشد یا سنتی، باید جزء یکی از این سه رنگ باشد.

 

 

 

امیدورام که تونسته باشیم نکات لازم رو گفته وشما رو با این دو سبک بیشتر آشنا کرده باشیم\

 

 

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *